Zahraničí

Dívku (11) na Slovensku mučili kamarádi: Policie rozjela další trestní stíhání

Dívku (11) na Slovensku mučili kamarádi: Policie rozjela další trestní stíhání
Napadení malé dívky na Slovensku Zdroj: TV Markíza

Teprve 11letou dívku ze slovenského Miloslavova nedaleko Bratislavy napadli, opili a svlékli do naha starší kamarádi. Kriminalisté dosud případ vyšetřovali jako loupež, vyšetřovatel ale zahájil další trestní stíhání. Teď už zúčastněným hrozí tresty i za ublížení na zdraví nezletilé a výtržnictví. V tamější škole od pondělí působí krizový tým několika psychologů.

Nejprve ji měli opít, potom zbít a nakonec i vysvléknout. Mučení 11leté dívky si v areálu bývalého družstva na mobil natáčely děti ve věku od 14 do 16 let, má jít o její kamarády. Případem z neděle 2. ledna, který otřásl celým Slovenskem, se intenzivně zabývá policie.

A jak informovala TV Markíza, kriminalisté rozšířili trestní stíhání o ublížení na zdraví a výtržnictví. Doposud šetřili jen podezření z loupeže. 

"Vyšetřovatel bratislavské krajské kriminálky zahájil v této souvislosti další trestní stíhání ve věci úmyslného trestného činu ublížení na zdraví spáchaného na chráněné osobě v jednočinném souběhu s úmyslným trestným činem výtržnictví spáchaného formou spolupachatelství. V případě, že se v průběhu vyšetřování na základě zajištěných důkazů prokáže podezření ze spáchání i jiných trestných činů, vyšetřovatel bude postupovat ve smyslu zákona a zahájí trestní stíhání i z dalších trestných činů," uvedla slovenská policie na facebooku.

Související obsah

ÚTOK V MILOSLAVOVE: VYŠETROVATEĽ VEDIE TRESTNÉ STÍHANIE PRE ĎALŠÍ SKUTOK Vyšetrovaním prípadu týkajúceho sa napadnutia...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, January 10, 2022

Na základní škole v Miloslavově od pondělí působí krizový tým složený z psychologů. Nejprve proberou s učiteli, co se stalo a jak mají zvládnout téma šikany. Potom budou psychologové o události mluvit v každé třídě. 

Slovenský ministr školství Branislav Gröhling čin odsoudil. "Snahou celého ministerstva je, aby se žáci vrátili do škol, kde se kromě svých učitelů a učitelek, spolužáků a spolužaček setkají s porozuměním, pochopením a podporou," prohlásil. U našich východních sousedů se školy kvůli lockdownu otevřely teprve po Novém roce.

Další informace se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz