Domácí

Vážné nehody kamionů. Z jednoho vypadla prasata, z dalšího tlakové lahve

Hasiči na Pardubicku vyjížděli v úterý ráno hned ke dvěma nehodám. Kamion s prasaty a krávami havaroval. Jinde se kamion srazil s dodávkou.

Kamion havaroval na silnici mezi Chrastí a Rosicemi na Chrudimsku. Policisté přijali hlášení o této nehodě po sedmé hodině ráno.

Když záchranné složky na místo dorazily, našly modrý kamion převrácený na boku v poli. Jednalo se o soupravu se dvěma návěsy. V nich byly prasata a krávy. Hasiči pak začali s překládáním zvířat. Kamion převážel asi 100 prasat. Silnice č. 355 je průjezdná kyvadlově.

Související obsah

"Zasahovali jsme u nehody kamionu, který skončil na boku v příkopu. Na pomoc vyrazil i jeřáb z Pardubic," napsali na svůj twitterový účet pardubičtí hasiči. Jak k nehodě došlo, bude vyšetřovat policie. Řidič kamionu z nehody vyvázl bez zranění. "U jednadvacetiletého řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," okomentovala nehodu policejní mluvčí Dita Holečková.

​Druhá nehoda se pak stala před devátou hodinou ráno na silnici u obce Janov na Svitavsku. I zde hasiči a policisté vyjížděli ke kamionu. Ten se srazil s dodávkou, která převážela propan-butanové tlakové lahve.

"Na místo byly vyslány dvě jednotky hasičů i vrtulník letecké záchranné služby," komentovali zásah pardubičtí hasiči na sociální síti. Vrtulník přiletěl pro zraněného 22letého řidiče dodávky, kterého transportoval do nemocnice. Zraněný byl i 43letý řidič kamionu. Pro toho přijela sanitka. Vzhledem ke zraněním řidiče dodávky nemohla být provedena na místě dechová zkouška, u řidiče kamionu měla ale negativní výsledek. 

Jak přesně k nehodě došlo, budou dále vyšetřovat policisté. "Silnice I/35 je po nehodě uzavřena a policisté odklánějí dopravu. Z Litomyšle směrem na Poličku, ze směru od Svitav odklánějí dopravu přes obce Mikuleč a Javorník také na Poličku. Podle předběžných informací bude silnice uzavřena do brzkého odpoledne," řekla k druhé nehodě z úterního rána policejní mluvčí Dita Holečková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz