Zahraničí

Znásilnění na základní škole v Lučenci. Žák (13) měl zneužít mladšího chlapce

Sexuální násilí na jedné ze základních škol ve slovenském Lučenci se potvrdilo. Policisté už dokonce ukončili trestní stíhání, a to kvůli nízkému věku podezřelého. Podle nich má být viníkem teprve 13letý spolužák o rok mladší oběti.

Policistům v Lučenci se dostal na stůl velmi citlivý případ. Oznámili, že na základní škole v Lučenci byl znásilněný teprve 12letý chlapec. Toho měl sexuálně zneužít o rok starší chlapec, informují tvnoviny.sk.

S ohledem na nízký věk chlapců nemohou vyšetřovatelé poskytnout bližší informace k případu. Potvrdili pouze to, že zahájené trestní stíhání už bylo ukončeno. "Bylo prokázáno, že pachatelem je osoba, která pro nedostatečný věk není trestně odpovědná," vysvětlila policejní mluvčí pro TV Markíza.

Související obsah

​​Podle psycholožky není sexuální násilí mezi nezletilými dětmi běžné. Důvodů, proč 13letý žák zneužil chlapce, může být několik. "Mohlo jít i o určité procesy hormonálního charakteru spojené s poruchami chování a někdy impulzivní povahy se mohou chovat i nepředvídatelně. Není možné hodnotit ho v tom smyslu, jestli šlo o styk mezi lidmi stejného pohlaví, spíše v tom smyslu, že šlo o pohlavní pud," uvedla odbornice Zdenka Kubišová.

Podle psycholožky může mít oběť násilníka trauma po celý život, obzvlášť když se jedná o takto malého chlapce. Podle ní by měli rodiče zpozornět vždy, když se začnou děti chovat jinak. Jsou zamlklé, nereagují na otázky, jsou výbušné nebo nervózní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz