Zahraničí

Nečekané překvapení v Římě. Papež si vyrazil do obchodu s cédéčky

Papež František v úterý osobně navštívil obchod s hudebními nahrávkami v centru Říma, aby požehnal jeho nedávno zrekonstruované prostory. Překvapil tím několik kolemjdoucích, kteří si papežův odchod z obchodu začali natáčet. Informoval o tom oficiální vatikánský web Vatican News.

Neohlášená návštěva papeže Františka v obchodě Stereosound trvala jenom deset minut. Papež k obchodu přijel v bílém Fiatu 500L, rozhlédl se uvnitř a požehnal jeho nově zrekonstruovaným prostorům.

S majitelem obchodu se zná už z dob, kdy byl arcibiskupem a do Říma jezdil na návštěvy. Papež si z prodejny hudebnin odnesl nahrávku klasické hudby, kterou mu darovala dcera majitele. Překvapení kolemjdoucí čekali, než papež vyjde ven, aby si ho mohli natočit. Podle webu Vatican News mezi sebou také diskutovali o tom, jaká hudba se papežovi asi líbí.

Související obsah

Podobně překvapivou návštěvu zažila ortopedická prodejna Fisioitop 21. prosince roku 2016, když si hlava katolické církve přišla koupit nové boty. Neméně překvapení byli i v jedné optice v centru Říma, kde si papež František 4. září 2015 nechal vyměnit obroučky brýlí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz