Krimi

Muž měl zlomit kvůli respirátoru čelist členovi ostrahy. Policii se sám přihlásil

Muž měl zlomit kvůli respirátoru čelist členovi ostrahy. Policii se sám přihlásil
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Policie ukončila pátrání po zákazníkovi, který se měl na začátku prosince kvůli nenasazenému respirátoru dostat do konfliktu s členem ostrahy prodejny Albert na pražském Smíchově. Muž ve středu sám přišel na policejní služebnu. Vše vysvětlil a k činu se doznal.

Policistům z pražského Smíchova se podařilo zjistit totožnost muže, který se začátkem prosince minulého roku dostal do křížku s členem ostrahy obchodu s potravinami. Konkrétně šlo o prodejnu Albert v Plzeňské ulici v Praze 5.

Zákazník chtěl nakupovat bez ochrany dýchacích cest. Jeho záměr však překazil člen ostrahy. Hned u vchodu ho upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem. Muž však výzvy ochranky ignoroval a pokračoval dál do obchodu. Člen ostrahy se mu proto postavil do cesty, a zabránil mu tak ve vstupu. Následovala hádka, která se během chvíle změnila v brutální bitku.

"Mezi muži se rozhořel verbální konflikt, který ukončil 'odmítač' úderem pěstí do obličeje druhého. Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti, což si vyžádalo lékařský zákrok v podobě operace. Při té mu byla čelist zpevněna dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby," sdělil v úterý mluvčí policie Jan Rybanský.

Související obsah

​Vyšetřovatelé současně uvedli, že zákazníkovi obchodu hrozí obvinění z ublížení na zdraví, jeho totožnost ale policie neznala, a tak se obrátila se žádostí o pomoc na veřejnost. Zveřejnila kamerové záznamy. Doufala, že muže někdo pozná. Nakonec se však zákazník přihlásil sám.

"Na základě zveřejnění pátrací relace se muž včera v odpoledních hodinách dostavil na policejní služebnu, kde podal k celé věci vysvětlení. V průběhu výslechu se k činu doznal a uvedl i okolnosti, které ho k napadení vedly. Děkujeme všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost," zakončil Rybanský.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz