Krimi

Policie našla u lesíka lidské kosti. Patřily muži, poznáváte jeho oblečení?

Policie našla u lesíka lidské kosti. Patřily muži, poznáváte jeho oblečení?
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Lidské kosterní ostatky nalezené v pondělí poblíž ulice Plzeňská v Ostravě s nejvyšší pravděpodobností patří muži ve věku 45 – 65 let. Takové jsou předběžné výsledky pitvy, které ve čtvrtek policisté zveřejnili. Nyní pátrají po totožnosti zemřelého. O pomoc prosí i veřejnost.

Vyšetřovatelé už mají bližší představu, čí kosti se našly v pondělí u lesíka mezi Novou Bělou a Dubinou. "Na základě soudní pitvy, která proběhla 12. ledna 2021, můžeme předběžně uvést, že nalezené lidské kosterní ostatky s největší pravděpodobností patří muži ve věku 45 – 65 let. Mohl být vysoký zhruba 170 – 180 cm. Příčina úmrtí nebyla dosud zjištěna," oznámila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Co se ale podařilo zjistit, je, že muž měl v minulosti zlomenou levou lýtkovou kost, která byla špatně zhojená. Totožnost muže však policisté stále netuší. Soudní pitva bude pokračovat začátkem příštího týdne, zatím vyšetřovatelé zveřejnili fotografie z místa činu. Zachycují oblečení, které měl zesnulý v době nálezu na sobě.

Související obsah

​"Stále pracujeme i s možnou verzí, že by se mohlo jednat o osobu bez přístřeší. V případě, že poznáte oblečení, které mohlo být zemřelého, obraťte se na tísňovou linku 158," vyzvala Michalíková s tím, že soudní pitva bude pokračovat na začátku příštího týdne.

Lidské ostatky policisté našli v pondělí odpoledne poblíž ulice Plzeňská v Ostravě. Jedná se o místo ve volném prostoru u lesíka. Na místo byl povolán soudní lékař. Kvůli nevyhovujícím klimatickým podmínkám a tomu, že se začalo stmívat, však nebylo možné v ohledání těla pokračovat. Kriminalisté se tak na místo vrátili následujícího dne.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz