Krimi

Vězeň z Nového Sedla nepřežil pokus o oběšení. Příbuzní přijeli protestovat

Lounští kriminalisté prověřují smrt 43letého vězně, který si odpykával trest ve věznici Nové Sedlo. Podle policie se pokusil o sebevraždu a později zemřel, našel se i dopis na rozloučenou. Příbuzní muže před vězením zapalovali svíčky, nelíbí se jim postup strážců zákona.

Pokus o sebevraždu nepřežil 43letý muž z věznice Nové Sedlo. Okolnostmi jeho smrti se zabývají lounští kriminalisté.

"Muž, který zanechal dopis na rozloučenou, se v pondělí pokusil oběsit v cele, kde ho našli příslušníci vězeňské služby," informoval policejní mluvčí Daniel Vítek.

Související obsah

Vězně okamžitě převezli do nemocnice, kde v úterý zemřel. "K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. Cizí zavinění nebylo zjištěno," doplnil Vítek.

Příbuzní zesnulého se po poledni sešli před věznicí, zapálili tam za něj svíčky. Jak řekl TN.cz mužův strýc, protestovali, protože se jim nelíbí postup policie.

Na shromáždění dohlíželo asi 20 policistů, přistavili i anton. Po 14. hodině se lidé rozešli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz