Zahraničí

Kvůli covidu je všechno jinak. Zásadní změny v cestování vysvětlí experti

Pandemie se projevila i v podmínkách cestovního pojištění. Cestovní kanceláře a pojišťovny je musely změnit. Mluvili o tom hosté čtvrtečního pořadu Experti na cestách na TN LIVE, kteří také pozvali diváky do Spojených arabských emirátů. Dozvíte se od nich zajímavosti o turisticky známých i neznámých oblastech.

Rok 2022 přináší další změny a nové trendy v cestování. Pro lidi je nejdůležitější jistota, kterou by jim alespoň částečně mělo zajistit cestovní pojištění. To sice není žádná novinka, pandemie ale zamíchala s některými podmínkami.

"Šlo o rozšíření pojištění. Pokud budu nemocen v zahraničí nebo před cestou, tak pojištění musí krýt i tuto událost. Jeden z produktů je rozšířené pojištění léčení na covid-19. To znamená, že pokud onemocním v zahraničí covidem, tak se o mě pojišťovna s asistencí postará," vysvětluje v pořadu Experti na cestách Ondřej Rušikvas, provozní ředitel cestovní kanceláře Blue Style.

Související obsah

​Další změněná oblast se týká zrušení cesty v případě covidu i karantény. "Vztahuje se to i na události spojené s covidem, zájezd můžete zrušit z důvodu karantény i onemocnění covidem-19. To znamená, že si lidé mohou zarezervovat zájezdy bez strachu o ztrátu peněz," radí Rušikvas.

Co ale dělat, pokud se během cesty dostanete do problémů? "Měli byste se obrátit na asistenční službu pojišťovny. Tam vědí, jaká je zdravotní péče v dané lokalitě i co se týká koronaviru. Není vhodné vyhledávat si ošetření sám, asistenční služba vám zajistí ošetření u prověřených partnerů," doporučuje ředitel obchodu a marketingu ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík.

Související obsah

​V pořadu Experti na cestách hosté tentokrát probírali destinaci Spojené arabské emiráty. V Dubaji například momentálně probíhá světová výstava Expo 2020. Zajímavé jsou ale i jiné destinace. "Rozhodně stojí za to vidět Abú Dhabi, zejména Ferrari World, což je muzeum Ferrari a zároveň zábavní park, ideální pro rodiny s dětmi," popisuje vlastní zkušenosti Rušikvas.

Rás al-Chajma je oproti tomu odlišná. "Je to destinace ideální na odpočinek a zkoumání přírody. Můžete tam vyrazit na nejvyšší horu pohoří Al-Hadžar Džabal Bil Ajs, která je vysoká téměř dva tisíce metrů. Nebo se můžete prohánět na čtyřkolkách pouští či zůstat přes noc a pozorovat nekonečné nebe," doplňuje Rušikvas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz