Domácí

Majitelům shořel u Jablunkova srub za čtyři miliony

Majitelům shořel u Jablunkova srub za čtyři miliony
Při příjezdu hasičů byl srub celý v plamenech Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Požár zcela zničil ve čtvrtek vpodvečer rozestavěný srub u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Škoda je vyčíslená na čtyři miliony korun, nikdo se naštěstí nezranil.

Plameny vyšlehly kolem 18. hodiny pod horou Filipka v katastru obce Návsí.

K ohni vyrazilo pět hasičských jednotek, příjezd jim v odlehlém terénu komplikovaly zledovatělé úzké lesní cesty, museli nasadit sněhové řetězy.

"Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 krát 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny," uvedli na webu moravskoslezští hasiči.

Související obsah

​Kromě krocení plamenů museli hasiči ochlazovat propanbutanovou lahev. Oheň měli pod kontrolou za čtvrt hodiny, až do devíti večer pak dohašovali. Na pomoc jim musel přijet bagr, který zbytky srubu rozebíral, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Přes noc zde zůstala hlídat jednotka místních dobrovolných hasičů.

Výši škody předběžně odhadl hasičský vyšetřovatel na čtyři miliony korun, příčinu vzniku požáru zjišťuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz