Zajímavosti

Znásilnění a bezradné oběti. Začala minisérie Guru inspirovaná skutečností

V pátek uvedlo Voyo novou sérii Guru. Po úspěšném Případu Roubal vznikla další minisérie inspirovaná podle skutečných událostí, kterou pamatují mnozí Češi. Můžete se těšit i na hvězdné obsazení.

Příběh sleduje mladou maminku Alici, která se rozhodne nahlásit znásilnění, k němuž došlo během seance v jógové skupině pod vedením lektorky Kláry a jejího guru. Režie takto závažného tématu se chopil Biser A. Arichtev.

"Když má někdo pocit, že se mu stalo něco, co je špatně, tak by se neměl bát to říct a oznámit. V případě této minisérie je to znásilnění a my se snažíme říct, nebojte se, řekněte to," snaží se režisér motivovat oběti těchto činů.

Související obsah

"My jsme hledali pro jeden z prvních projektů Voya příběh, který je velmi silný. Našli jsme příběh, který vychází ze skutečných událostí o sexuálním napadení žen v rámci nějakých tantrických a jóga cvičení a kurzů," sdělil producent Filip Bobiňski.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Voyo.cz (@voyo_cz)

Alice je dlouhodobě ve složité životní situaci. Se svým bývalým partnerem Radkem neustále bojuje o malou dceru Emmu. Jako k jednomu z východisek z nepřízně osudu se Alice upíná k na první pohled terapeutickým lekcím jógy, jež provozuje samozvaný guru Marek spolu se svou manipulativní spolupracovnicí Klárou.

Minisérie Guru se opírá o silné herecké výkony. Vojta Kotek, který ve vyloženě záporácké roli guru zazáří poprvé, a Annu Fialovou doplní další herecká esa jako například Vasil Fridrich či Zuzana Stivínová. "Hraju vyšetřující kriminalistku, která vlastně jediná uvěří hlavní představitelce, co se jí stalo," popisuje Stivínová svou roli.

První díl minisérie Guru najdete na Voyo už teď, na další díl se můžete těšit příští pátek.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

​Vojta Kotek si také zahrál v unikátním filmu Vlastníci. Sledujte už teď na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz