Zahraničí

Chlapec (9) neměl respirátor. Test si musel napsat venku před školou

Chlapec (9) neměl respirátor. Test si musel napsat venku před školou
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Devítiletý chlapec z rakouského Štýrska musel psát test venku před školou. Přestože měl potvrzení, že ze zdravotních důvodů nemůže nosit respirátor, škola mu ho neuznala. Případ pobouřil řadu Rakušanů. Podle úřadů jednala škola protizákonně.

Na základní škole v jedné části Rakouska si chlapec (9) musel napsat test za poněkud nevšedních podmínek. Jelikož neměl respirátor, nechala ho učitelka napsat test venku před školou, hned pod okny jeho třídy.

Podle serveru Kronen Zeitung v neděli večer poslala rodina do školy lékařské potvrzení, které vysvětlovalo, proč chlapec mít respirátor nesmí. "Jason nemohl nosit respirátor ze zdravotních důvodů," vysvětlil jeho otec.

Související obsah

V úterý však měla třída naplánovaný test, na který chlapec nemohl chybět. Když přišel před budovu školy, bylo mu zakázáno vstoupit i přes to, že rodiče lékařské potvrzení poslali. Záhy se proto domluvili s učitelkou, že si Jason napíše test před školou.

Podle úřadů je protizákonné, aby chlapec psal test venku. V současnosti se diskutuje o trestu pro ředitele školy a zainteresovanou učitelku. Občané naplánovali demonstraci proti vedení školy, ta však bude podle starosty města schválena až po konzultaci s policií. Chlapcovo lékařské potvrzení o výjimce z nošení respirátorů však úřady neuznaly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz