Domácí

Jsem jeden z top 5 primátorů, chlubil se Hřib. Objevil se ale na pochybném webu

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) se v sobotu pochlubil umístěním mezi pěti nejlepšími starosty v Evropské unii (EU). Ocenění mu udělil web Mayors of Europe. Není ale jasné, kdo web provozuje a jak pět nejlepších starostů a primátorů vybral.

"Byl jsem vybrán mezi top 5 primátorů EU. Za chytrá řešení pro město, rozvoj infrastruktury nebo boj proti klimatickým změnám. Takové ocenění člověka potěší, ne že ne. Vnímám to hlavně jako motivaci do další práce a potvrzení, že jdeme správnou cestou," uvedl na svém twitteru v sobotu pražský primátor.

Web, který ho takto měl ocenit, ale vzbuzuje pochybnosti. Není možné na něm například najít jediného člověka, který by měl pro portál pracovat. Projekt zároveň neuvádí, jaká kritéria pro vybírání nejlepších politiků použil. Celý web navíc reprezentují fotky lidí, které jsou stažené z fotobank.

Stránku má spravovat chorvatský think-tank Centre for Policy Analysis. O tom se ale nedají dohledat žádné informace ani projekty, na kterých pracoval dříve.

Související obsah

Nyní Hřiba kritizují komunální politici z opozičních stran i lidé na twitteru. Zastupitel Prahy 3 Tomáš Kalivoda (ODS) například upozornil na to, že dokument s nejlepšími starosty a primátory má ve svých vlastnostech napsáno: "Vybíráme nejkrásnější advent v Chorvatsku!"

"To je zase šaškárna. Web absolutně nedůvěryhodný, fotky z fotobank. Co to tady zkoušíte, Zdeňku? Opíjíte své fanoušky rohlíkem?" zeptal se primátora na twitteru pan Daniel.

Hřib se na webu objevil společně se starostou Hamburku Peterem Tschentscherem, starostkou Stockholmu Annou König Jerlmyrovou, starostou Athén Kostasem Bakoyannisem a primátorem Bratislavy Matúšem Vallem.

Na základě čeho byl primátor Zdeněk Hřib oceněn, nikdo netuší:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz