Domácí

Tenký led neodradil děti v Pardubicích. 14letý bruslař se propadl do vody

Děti s bruslemi na nohou vyrazily v neděli v Pardubicích společně na led, ten měl ale pouhé dva centimetry. 14letý chlapec se jím pak propadl.

Matiční jezero je místem, kde se to v neděli odpoledne okolo čtvrté hodiny stalo. Strážníky volali lidé kvůli tomu, že pět dětí bruslí na hladině jezera. Než hlídka stačila dorazit, jeden malý bruslař se ledem propadl.

Bylo to štěstí v neštěstí. Led se prolomil u břehu, kde velká hloubka není. Chlapec se zpátky dostal sám a jediná suchá věc na něm byla bunda, kterou mu po nedobrovolné koupeli půjčil kamarád. Strážníci tvrdí, že chlapci hráli ruskou ruletu o vlastní život. Led měl sílu pouhé dva centimetry, přitom bezpečný pohyb zaručuje teprve 12centimetrová tloušťka.

Související obsah

Led je stále velmi křehký a situace se bude spíš ještě zhoršovat. Mrznout bude tento týden jen v noci, přes den ale bude nad nulou, a to až šest stupňů.

Hasiči radí na nestabilní ledovou plochu teď vůbec nevstupovat. Varováním pro všechny je určitě loňská záchranná akce v Žamberku na Orlickoústecku, kde se pod pěti dětmi najednou propadl tenký led. Některé držel nad hladinou svědek, do ledové vody skočil i policista. Bilance byla tragická. Devítiletý chlapec zemřel, dva chlapce převezli záchranáři do nemocnice v kritickém stavu.

Kalamita postihla v neděli večer Liberecko. Během doby, kdy pršelo, se prudce ochladilo a na silnicích se vytvořila tenká vrstva ledu. V kraji se pak staly desítky dopravních nehod. Počasí překvapilo hlavně turisty, kteří se vraceli zpátky do Prahy.

Teploty se pohybovaly pod bodem mrazu a policisté vyhlásili kalamitu pro obce Jablonec, Liberec a také Semilsko. Další informace se dozvíte v následující reportáži: 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz