Zahraničí

Jihovýchod USA bičuje sněhová bouře. Přibývá nehod, tisíce domácností jsou bez proudu

Jihovýchod Spojených států amerických zasáhla silná sněhová bouře. Ve státech, jako je Georgia, Severní a Jižní Karolína a Florida, po ní zůstaly desítky tisíc domácností bez elektřiny. Letecké společnosti zrušily stovky letů, úřady doporučují omezit i cestování auty.

Popadané stromy, vyvrácené ploty a kalamita na silnicích. Jen během dopoledne napadlo více než 30 centimetrů čerstvého sněhu a tvořilo se náledí. Dramaticky se zvýšil počet dopravních nehod. Meteorologové předpovídají, že bouře zůstane v oblasti ještě několik hodin.

"Severní Karolína se nyní potýká s následky sněhové bouře, která nad naším územím zůstane i v pondělí. V některých oblastech napadlo až 30 centimetrů sněhu a v centrální části způsobila velké náledí. Podmínky se napříč Severní Karolínou liší," řekl guvernér Roy Cooper.

Související obsah

Kvůli řádění bouře zrušily aerolinky stovky letů. Důležité letiště Charlotte v Severní Karolíně hlásilo přes 1 200 zrušených spojů, Atlanta v Georgii zase přes 500 letů.

"Jak varovaly předpovědi, sníh a vítr způsobily výpadky elektřiny. V celém státě máme hlášeno více než 4 100 výpadků elektřiny, ale to číslo bohužel pravděpodobně ještě poroste. Některé okrsky otevřely nebo se chystají otevřít přístřešky pro lidi, kteří jsou bez elektřiny a tepla," doplnil Cooper.

Floridou se pak kromě sněhové bouře přehnalo i tornádo. To podle meteorologické služby řádilo nedaleko města Naples, kde převrhlo několik aut a zničilo domy. Na Floridě byla v důsledku tornáda hlášena jen lehčí zranění. Krátkodobě byla přerušena dodávka proudu zhruba pro 16 tisíc domácností.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz