Domácí

Daňové přiznání elektronicky zatím neodevzdáte. Úřad aktualizuje formuláře

Daňové přiznání elektronicky zatím neodevzdáte. Úřad aktualizuje formuláře
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Pokud letos plánujete podat daňové přiznání elektronicky, máte zatím smůlu. V současné době totiž probíhá aktualizace databáze formulářů. Právě proto není momentálně možné zpracovat ani odeslat formulář za zdaňovací období 2021.

Formulář pro daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je stále v aplikacích EPO a Daňová informační schránka plus (DIS+) k dispozici pouze pro období roku 2020 a předchozích let. Důvodem je aktualizace databáze formulářů.

"Elektronické podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2021 ve stanoveném formátu a struktuře bude umožněno v průběhu února 2022, a to zveřejněním nového formuláře (a příslušných XSD schémat)," upozornila na webu Finanční správa.

Související obsah

Základní lhůta pro podání přiznání je 1. 4. 2022. Elektronicky je možné přiznat se k dani až do 2. května 2022.

"Od 1. 1. 2021 platí povinnost podávat daňové přiznání k daním z příjmů výhradně elektronicky pouze pro držitele datové schránky zřízené ze zákona, tj. netýká se držitelů datových schránek zřízených na žádost," doplnil úřad.

Veřejnosti jsou však stále k dispozici až do zveřejnění nového elektronického formuláře daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob i klasické papírové formuláře. Ty jsou dostupné zde.

Zájem českých živnostníků o paušální daň roste. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz