Zahraničí

Lavina v Tatrách zabila 25letého lyžaře. Kamarádi se ho snažili zachránit

Horské vrcholy si připsaly další oběť. V Západních Tatrách zahynul 25letý skialpinista. Lavina jej zavalila při sjezdu z Holého vrchu do Kamenisté doliny.

Třem skialpinistům překazila ve středu lavina zábavu. Při lyžování z Holého vrchu strhli lavinu, která dva z nich zasypala. Třetí z lyžařů sněhovému přívalu unikl a přivolal na místo Horskou záchrannou službu. Sám se potom s pomocí vlastní lavinové výstroje dal do hledání kamarádů.

Dva skialpinisté zůstali pod sněhem úplně. Jednoho z kolegů našel lyžař v hloubce jednoho metru. "Po vykopání byl krátce dezorientovaný z nedostatku kyslíku, ale hned se u něj spontánně obnovily životní funkce. Lehce zraněnou měl jen dolní končetinu," uvedla Horská záchranná služba.

Související obsah

​Druhého lyžaři společně objevili o kus dál a o půl metru hlouběji bez známek života. Oba kamarádi se snažili třetího oživovat až do příletu vrtulníku se záchranáři. Ti v oživování pokračovali, ale bezúspěšně.

Promrzlé skialpinisty dopravili vrtulníkem do Podbanského, kde si zraněného převzala nemocnice. Tělo 25letého mladíka zajistila policie s koronerem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz