Domácí

Platí výstraha před sněžením, objevují se problémy v dopravě

Problémy v dopravě kvůli počasí pokračují i v pátek. Přes noc byly dvě silnice na Vysočině neprůjezdné pro kamiony. V okolí Prahy kvůli počasí nad ránem nezajížděly autobusy na několik zastávek, na dálnici D1 ve Středočeském kraji se tvořily kolony.

Do sedmé hodiny ráno v pátek platila po celém Česku výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před ledovkou, výstraha před sněžením v okresech po celé zemi platí až do páteční šesté hodiny večerní.

Výstraha ČHMÚ před sněžením pro pátek:

Výstraha ČHMÚ před sněžením pro pátek Zdroj: ČHMÚ

​Nepřízeň počasí se přes noc na pátek i ráno podepisuje na plynulosti dopravy po celé zemi. Na Vysočině je problém na silnici druhé třídy na Hosovském kopci, která je v tuto chvíli nesjízdná pro nákladní auta, stejně tomu bylo u trasy přes kopec v Kostelci, ta je plně průjezdná zhruba od deváté hodiny dopoledne.

Související obsah

Kamiony ucpaly silnici první třídy přes Jitkov na Havlíčkobrodsku, tu se však kolem čtvrt na sedm ráno podařilo zprůjezdnit. "Silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Jsou pokryté vrstvou sněhu, problémy čekáme kolem sedmé hodiny, kdy bude silnější provoz. Proto vyzýváme k tomu, aby řidiči jezdili velice opatrně," uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková v pátek ráno.

Mezi Jihlavou a Pelhřimovem blokují dopravu uvízlé kamiony:

​Poblíž 51. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu na Benešovsku ve Středočeském kraji se od druhé hodiny ráno tvořily kolony. Byl tam neprůjezdný levý jízdní pruh, který zablokovalo po nehodě nákladní auto, druhé pak stálo v odstavném pruhu.

Pražská integrovaná doprava (PiD) ráno informovala o několika autobusových linkách v okolí Prahy, které kvůli nesjízdným cestám nezajížděly na některé zastávky. Obtíže se ale už podařilo vyřešit.

Ředitelství silnic a dálnic na svém twitteru aktualizovalo v pátek dopoledne situaci ve všech krajích:

Středočeský kraj

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Karlovarský kraj

Liberecký kraj

Královéhradecký kraj

Pardubický kraj

Vysočina

Jihomoravský kraj

Zlínský kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

Podívejte se na předpověď počasí na pátek i na víkend:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz