Zahraničí

Policie rozlouskla případ "australské Maddie". Dívenku (4) měl unést soused

Policie rozlouskla případ "australské Maddie". Dívenku (4) měl unést soused
Zdroj: Profimedia

Australan Terence Kelly, který je obviněný z únosu čtyřleté Cleo Smithové, se v pondělí přiznal ke své vině. Dívenka, známá v médiích jako australská Maddie, zmizela z kempu loni v říjnu. Policie ji nakonec našla o tři týdny později zamčenou v domě jen několik ulic od jejího domova.

Šestatřicetiletý muž obviněný z únosu čtyřleté Australanky Cleo Smithové se po téměř třech měsících ve vazbě přiznal ke svému činu. Informoval o tom australský zpravodajský web abc.net.au. Ve věznici v Perthu pobýval od listopadu loňského roku, kdy v jeho domě našli policisté pohřešovanou dívku.

Cleo zmizela 18. října ze stanu v kempu zhruba 50 kilometrů od města Carnarvon, kde žije se svou rodinou. Okamžitě byla zahájena rozsáhlá pátrací akce, která skončila po 18 dnech, kdy policie našla dívenku v domě jen pár ulic od domova malé Cleo. 

Související obsah

​Holčička byla zamčená v jednom z pokojů, podle kriminalistů se jednalo o mimořádný případ. "Je velmi vzácné najít unesené dítě po tak dlouhé době živé a zdravé," vyjádřila se tehdy kriminoložka Xanthe Mallettová.

Muž neměl s rodinou unesené dívky do té doby žádné spojení. Během vyšetřování si ho policie vytipovala jako podezřelého kvůli tomu, že jeho auto bylo spatřeno o dva dny dříve, jak v časných hodinách vyjíždí z kempu, kde byla rodina na výletě.

Nyní muž čeká na soud, který proběhne v březnu. Obviněný je ze dvou trestných činů. Kromě únosu dítěte mladšího 16 let, ke kterému se přiznal, je obviněný také z napadení policisty.

Související obsah

​Sousedé Kellyho popsali jako tichého podivína, z únosu dítěte ho ale žádný z nich nepodezíral. Později se také ukázalo, že je 36letý muž posedlý panenkami, kterých měl ve svém domě desítky. Podle informací místních médií byl pravidelným zákazníkem tamních hračkářství, kde měl kupovat panenky pro svou dceru. Ve skutečnosti ale žil sám a neměl ani partnerku, ani děti.

Cleo Smithová byla v době pátrání označována za australskou Maddie kvůli podobnosti s případem zmizení britské holčičky Madeleine McCannová. Ta zmizela z hotelového pokoje na dovolené v Portugalsku v roce 2007, na rozdíl od Cleo ji ale policisté doposud nevypátrali.

Australskou Maddie našli po 18 dnech. Okolnosti jejího zmizení jsou děsivé (11/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz