Zahraničí

Na univerzitě v Německu se střílelo. Jeden ze zraněných zemřel

Na univerzitě v německém Heidelbergu v pondělí střílel jeden z tamních studentů. Zranit měl čtyři lidi, jeden z pacientů nakonec zemřel. Motiv střelby je zatím neznámý, útočník je mrtvý. Podle německých médií s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu.

Do univerzitního areálu ve městě Heidelberg na jihozápadě Německa vyjížděla v pondělí po poledni zásahová jednotka. V jednom z přednáškových sálů na lékařské fakultě útočník střílel z dlouhé střelné zbraně, informují německá média s odkazem na tamní policii.

Pachatel měl útočit sám bez kompliců. "Nepředpokládáme, že by byli ve hře další pachatelé," konstatovali policisté. Útočník při střelbě podle aktuálních údajů zranil čtyři lidi. Jeden z nich nakonec v nemocnici zemřel.

Související obsah

Po incidentu měl pachatel z místa utéct, policie ho posléze našla mrtvého. Zpravodajský web ntv.de s odkazem na bezpečnostní zdroje uvedl, že měl pachatel spáchat sebevraždu, informace ale zatím není oficiálně potvrzená.

Podle agentury DPA se jednalo o studenta. Jeho motiv je zatím neznámý, podle prvních zjištění to ale vypadá, že střelec neměl ani politické, ani náboženské důvody.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz