Zahraničí

Na univerzitě v Německu se střílelo. Jeden ze zraněných zemřel

Na univerzitě v německém Heidelbergu v pondělí střílel jeden z tamních studentů. Zranit měl čtyři lidi, jeden z pacientů nakonec zemřel. Motiv střelby je zatím neznámý, útočník je mrtvý. Podle německých médií s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu.

Do univerzitního areálu ve městě Heidelberg na jihozápadě Německa vyjížděla v pondělí po poledni zásahová jednotka. V jednom z přednáškových sálů na lékařské fakultě útočník střílel z dlouhé střelné zbraně, informují německá média s odkazem na tamní policii.

Pachatel měl útočit sám bez kompliců. "Nepředpokládáme, že by byli ve hře další pachatelé," konstatovali policisté. Útočník při střelbě podle aktuálních údajů zranil čtyři lidi. Jeden z nich nakonec v nemocnici zemřel.

Související obsah

Po incidentu měl pachatel z místa utéct, policie ho posléze našla mrtvého. Zpravodajský web ntv.de s odkazem na bezpečnostní zdroje uvedl, že měl pachatel spáchat sebevraždu, informace ale zatím není oficiálně potvrzená.

Podle agentury DPA se jednalo o studenta. Jeho motiv je zatím neznámý, podle prvních zjištění to ale vypadá, že střelec neměl ani politické, ani náboženské důvody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz