Domácí

Zemřel fotograf Petr Našic (†57). Proslavily jej snímky Formanova Amadea

Zemřel fotograf Petr Našic (†57). Proslavily jej snímky Formanova Amadea
Fotograf Petr Našic Zdroj: Profimedia

Ve věku 57 let zemřel známý český fotograf Petr Našic. Byl nalezen mrtvý ve svém bytě. O úmrtí fotografa informoval jeho blízký přítel Robin Suchánek.

Fotograf Petr Našic během své kariéry spolupracoval s řadou známých osobností. Jako jediný český fotograf měl v roce 1983 možnost v Praze fotit zákulisí a průběh natáčení oscarového filmu Amadeus od Miloše Formana. Tyto fotografie se později vystavovaly na mnoha místech.

Našic pracoval také s režisérem Emirem Kusturicou, primabalerínou Dariou Klimentovou, hercem Vlastimilem Brodským, hlasatelkou a moderátorkou Kamilou Moučkovou, operní pěvkyní Dagmar Peckovou, módní návrhářkou Ivanou Follovou, novinářkou Světlanou Witowskou a s mnoha dalšími.

Související obsah

Významný fotograf se nedožil svých 58. narozenin, které by oslavil 29. ledna. "S bolestí v srdci a slzami v očích si Vás dovoluji informovat o úmrtí významného českého fotografa Petra Našice, který zemřel ve věku 57 let (narozen 29. ledna 1964)," napsal médiím jeho blízký přítel Robin Suchánek.

Našic byl nalezen ve svém bytě mrtvý. "Petr neměl potomky, a tak si vás z pozice blízkého kamaráda o této smutné události dovoluji informovat," dodal Suchánek. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz