Domácí

Po zemřelém muži našli v chatce spoustu zbraní. I lahvičky s nápisem kyanid

Po zemřelém muži našli v chatce spoustu zbraní. I lahvičky s nápisem kyanid
Zdroj: Policie ČR

Solidní sbírku našli policisté z Pardubického kraje v pozůstalosti zesnulého chataře. Z chaty postupně vynosili přes třicet zbraní a několik krabic s municí. Na místo museli být přivoláni také pyrotechnici.

U chaty na Žamberecku ve středu 26. ledna zasahovali policisté, pyrotechnici i hasiči. Podle nahlášených informací totiž měla obsah chaty chránit nastražená výbušnina. Na místě ale naštěstí žádná nebyla, a tak mohla policie vstoupit dovnitř.

V domě po zemřelém objevili pořádnou sbírku zbraní různých typů, z nichž některé držel chatař nelegálně. "Policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál zajistili i poloautomatickou pistoli ráže 9mm Luger od výrobce Mauser, kterou považují za raritu," sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Související obsah

Dohromady policie zajistila 31 střelných zbraní a 30 kilogramů munice. Pyrotechnici si z místa odvezli několik dýmovnic, slzný granát a demontované historické granáty.

Skutečnou lahůdku měl zesnulý sběratel přichystanou pro hasiče. Na místě se totiž našly dvě ampule s nahnědlou látkou a označením "kyanid", což je velmi prudký jed. "Látka byla standardně zlikvidována," sdělil ředitel Institutu ochrany obyvatelstva František Paulus.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz