Domácí

Šokující nález na zastávce na jihu Čech! Žena objevila krajtu v krabici od bot

Šokující nález na zastávce na jihu Čech! Žena objevila krajtu v krabici od bot
Žena našla krajtu ve Strakonicích Zdroj: Městská policie Strakonice

Doslova v šoku zůstala žena poté, co na autobusové zastávce ve Strakonicích našla krabici od bot a ze zvědavosti do ní nakoukla. Místo obuvi tam ležela obrovská krajta královská.

Svůj nález žena ohlásila strakonické městské policii v pondělí před půl pátou odpoledne. Na autobusové zastávce v Husově ulici totiž v krabici od bot objevila obrovského plaza. "Strážník unaveného a zimou paralyzovaného hada přivezl na služebnu," sdělila mluvčí strakonických strážníků Jaroslava Krejčová.

"Samozřejmě jsme si na služebně pokládali otázku, jak se krajta na zastávce ocitla. Zapomněl ji tu někdo, kdo nastupoval do autobusu? To už by ale svého plazivého miláčka sháněl. Logicky z toho tedy vyplývá, že se spíš nějaký chovatel dosti nejapně a neprozíravě hada zbavil, aniž by do důsledku domyslel možnosti, co se mohlo stát a odehrát," doplnila Krejčová.

Související obsah

Hada se strážníkům podařilo umístit do Přírodovědné stanice v Horažďovících. Tamní pracovníci potvrdili, že jde o krajtu královskou. "Prý byla ztuhlá a museli ji zahřívat na topných kamenech," podotkla Krejčová.

Není to však poprvé, co strakoničtí strážníci podobný případ řešili. Loni v letě totiž zmizel chovateli v Dražejově had ze špatně zabezpečeného terária. Plaz se úspěšně skrýval přes dva měsíce, nakonec ze svého úkrytu vylezl a sousedé chovatele ho našli u vchodu domu.

Krajta královská:

Žena našla krajtu ve Strakonicích Zdroj: Městská policie Strakonice

V Česku se zvýšil počet odchycených hadů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz