Domácí

Požár v Mladé Boleslavi se podařilo zkrotit, škoda je skoro miliarda korun

K rozsáhlému požáru v sobotu večer vyrazili hasiči do Mladé Boleslavi, vyhlásili dokonce zvláštní stupeň poplachu. Oheň se po více než 15 hodinách podařilo zlikvidovat. Předběžný odhad škod jde do stamilionů korun.

Navršené palety začaly hořet v sobotu večer u nádraží v Mladé Boleslavi ve Středočeském kraji. Hasiči zpočátku vyhlásili druhý stupeň poplachu, pak třetí, a nyní platí dokonce zvláštní stupeň požárního poplachu.

"Palety byly vyskládané do výšky 10 až 15 metrů. Po příjezdu na místo už byly plně zasaženy požárem. Palety byly vyskládané vedle skladovacích hal, ty byly požárem zasaženy také," popsal mluvčí hasičů Jan Sýkora. Na místo vyjelo celkem 23 jednotek.

Související obsah

​"Vedení města i hasiči doporučují lidem v přilehlé oblasti především nevětrat. Na místě zasahuje více hasičských jednotek," oznámilo obyvatelům Mladé Boleslavi vedení města. Hustý dým stoupající z hořícího areálu byl zřetelný už z několikakilometrové dálky.

Takto vypadá požár v Mladé Boleslavi z výšky:

​První hasiči, kteří dorazili na místo, se snažili zabránit rozšíření požáru na haly a vedle parkující kamiony. "Podle posledních zpráv se požár nedaří zastavit, ani zpomalit," řekl Sýkora krátce po půl desáté v noci. Ve čtvrt na dvanáct v noci se požár stále nepodařilo lokalizovat.

Hašení požáru hasičům velmi komplikoval silný vítr. Plameny podle reportéra TN.cz, který byl na místě, šlehaly asi deset metrů vysoko. Ozývaly se také exploze.

Podívejte se na snímky z místa požáru:

​Hasiči se na místě potýkali s nedostatkem vody a museli zřídit několik čerpacích stanovišť. Místo zásahu pak rozdělili do tří úseků. Před druhou hodinou ranní se jim konečně podařilo požár lokalizovat a byl snížen stupeň poplachu ze zvláštního na třetí, ve čtyři hodiny ráno pak na druhý stupeň. Požár se podařilo dohasit ve 13:24 v neděli. "Jednotky se postupně vrací na své základny," uvedli hasiči na twitteru.

Předběžný odhad škod

Hasiči už mají i předběžný odhad škod. Ty by měly dosáhnout 900 milionů korun. "Je to zatím předběžný odhad, může se ještě měnit," řekl Sýkora. Podívejte se do galerie, jak vypadalo místo požáru při nedělním dohašování:

​Toto jsou nejničivější požáry z novodobé historie Česka. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz