Zahraničí

Čtyřleté dítě se v USA zastřelilo. Zbraň našlo v autě svých rodičů

Čtyřleté dítě se v USA zastřelilo. Zbraň našlo v autě svých rodičů
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

V americké Louisianě se koncem minulého týdne odehrála velká tragédie. Na předměstí New Orleans se zastřelilo čtyřleté dítě poté, co našlo v autě zbraň. Jeho rodiče přitom podle vyšetřovatelů byli celou dobu s ním ve voze – na předních sedadlech měli kouřit marihuanu.

Otřesná událost se podle webu WBRC odehrála na neworleanském předměstí Westego v sobotu před jedenáctou hodinou večer tamního času. V zaparkovaném autě měli rodiče podle zjištění vyšetřovatelů kouřit marihuanu, zatímco na zadních sedadlech seděly dvě děti, čtyřleté a dvouleté. 

Starší z nich mělo přitom pod sedadlem nalézt otcovu zbraň a střelit se s ní do hlavy. "Dítě bylo zraněno v důsledku nedbalosti," uvedl mluvčí policie Jason Rivarde. Chlapec byl převezen do nemocnice, tam ale svému zranění podlehl.

Související obsah

​V souvislosti s jeho úmrtím policie nikoho nezatkla. Výsledky pitvy prokázaly, že si smrtelné zranění dítě způsobilo samo. "Nemyslím si, že by bylo v tuto chvíli vhodné někoho zatknout. Rodiče přišli o dítě a rozhodně to nebylo úmyslné," vyjádřil se šerif okresu Joseph Lopinto.

Vyzval ale v souvislosti s případem majitele zbraní, aby si je řádně zajistili. "Nikdy by neměly být ponechávány ve vozidlech. Tomuto typu úmrtí lze zabránit," konstatoval šerif.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz