Zahraničí

Páteční laviny si v Rakousku vyžádaly šest obětí, zemřel i zkušený freerider

Laviny na západě Rakouska si v pátek vyžádaly šest lidských životů. Na tyrolsko-švýcarské hranici zemřelo pět lidí, čtyři švédští lyžaři a rakouský průvodce. V areálu Albona zase lavina zavalila 43letého rakouského freeridera.

Freerider byl podle agentury APA součástí čtyřčlenné skupiny snowboardistů, kteří sjížděli z vrcholu hory Knödelkopf otevřeným terénem do údolí. Když vyrazil druhý jezdec, uvolnila se lavina, která ho smetla. Všichni čtyři jezdci podle policie měli lavinové vybavení.

Zasypaného snowboardistu se jim dokonce podařilo během několika minut vykopat. Následně byl letecky transportován do nemocnice, během převozu však 43letý freerider zemřel.

Související obsah

​Odpoledne zase zasypala lavina šestičlennou lyžařskou skupinu v oblasti Ischgl/Samnaun. Pod lavinou zahynuli čtyři Švédové ve věku od 43 do 47 let a také 42letý Rakušan, který je vedl. Přežil pouze jediný švédský lyžař, kterého se záchranářům podařilo rychle vykopat.

Šéf söldenské horské lanovky Jakob Falkner agentuře APA řekl, že tam deskovou lavinu zřejmě spustili sami příznivci zimních sportů v terénu. Podle prvotních informací na svahu nikdo další nebyl. Tyrolsko se v pátek potýkalo s nezvykle velkým množstvím lavin, spadlo jich 13. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz