Krimi

Prahu terorizuje střelec na koloběžce. Už pálil po autobusech i rodinném domě

Obyvatelé Prahy 10 mají už několik týdnů strach. V tamních ulicích zatím neznámý člověk střílí po všem, co vidí. A to pravděpodobně ze vzduchové pistole. Pálí z ní na domy, auta, tramvaje a také autobusy. Policii ale zatím stále uniká.

Zatímco pro muže jde zřejmě jen o způsob zábavy, obyvatelé pražské desítky se bojí, co bude jeho dalším cílem. Nejprve to odneslo auto. "Přijel, napálil to do toho, samozřejmě to začalo houkat a on ujel na koloběžce. Haj**ík no, mladý kluk," řekl televizi Nova majitel poničeného vozu.

O týden později se neznámý pachatel do ulice Pod Sychrovem vrací a znovu se zbraní, kterou tentokrát namíří na rodinný dům. Naštěstí zasáhl jen skleněné zábradlí na balkóně. I tentokrát ho zachytily kamery.

"Prohlédl jsem záznamy z kamery a zjistil jsem, že pár minut před tím tady ten dotyčný zase zahalený v bundě s kapucí projížděl okolo na kole. Nevím čím střílel, domnívám se, že nějakou plynovou pistolí," uvedl autor záznamu.

Související obsah

​Ve stejné městské části zhruba o čtyři kilometry dál policisté řeší také další dva případy pravděpodobné střelby. Kdosi přímo ze zastávky střílel na autobusy a tramvaje. Stalo se to na začátku ledna. Naštěstí šlo jen o poničená okna. Neznámý střelec jich trefil sedm. A v neděli nejspíš udeřil na tomtéž místě znovu. Za jízdy trefil okno autobusu.

"Pražští policisté na těchto případech pracují pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci. Ve dvou zjištěných případech byla při poškození použita vzduchová pistole nebo puška," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Tyto zbraně spadají do kategorie D, a tak si je může pořídit a nosit prakticky každý plnoletý člověk. Jestli spolu případy souvisí, policie zjišťuje.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz