Zajímavosti

Akademie oznámila nominace na Oscary. Vyhrát můžou Síla psa či Duna

Akademie oznámila nominace na Oscary. Vyhrát můžou Síla psa či Duna
Ocenění Oscar Zdroj: Profimedia

Akademie filmového umění a věd v úterý oznámila nominace na letošní Oscary. Nejvíc jich získal film Síla psa režisérky Jane Campionové. Ten je nominovaný na 12 Oscarů. Druhé nejúspěšnější je sci-fi drama Duna. To může získat až deset Oscarů.

Nejvíce nominací v letošních filmových cenách Oscar získal western Síla psa. Druhé nejúspěšnější je sci-fi drama Duna. Oba filmy mohou dostat i ocenění pro nejlepší film.

Nejlepším filmem se může celkem stát deset filmů. Kromě Duny a Síly psa jde o Belfast, V rytmu srdce, K zemi hleď!, Drive my car, Král Richard: Zrození šampiónek, Lékořicovou pizzu, Uličku přízraků a West Side Story. 

Související obsah

Za nejlepší výkon v hlavní roli můžou Oscara dostat mezi herečkami Jessica Chastain, Olivia Coleman, Penélope Cruz, Nicole Kidman a Kristen Stewart. Mezi herci jsou nominovaní Javier Bardem, Benedict Cumberbatch, Andrew Garfield, Will Smith a Denzel Washington.

Češi do souboje o Oscary vyslali životopisný film Zátopek. Ten se ale do užší nominace na nejlepší cizojazyčný film nedostal. V této kategorii je nominováno japonské Drive my car, dánské Utéct, italská Boží ruka, bhútánská Lunana a norský film Nejhorší člověk na světě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz