Zahraničí

Potyčka ve slovenském parlamentu. Poslanci se rvali kvůli vlajce Ukrajiny

Slovenští poslanci se v úterý porvali. V tamním parlamentu se totiž na schůzi probírá smlouva o obranné spolupráci s USA. Schůzi blokují zástupci opozice. Poslanci opozičních Kotlebovců například před řečnickým pultíkem stáli se slovenskou vlajkou. Další se dostali do potyčky s vládními zákonodárci, kteří drželi ukrajinskou vlajku.

Poslanci opozičních Kotlebovců se v úterý na schůzi parlamentu postavili před řečnický pult se slovenskou vlajkou, uvedla TV Markíza. Následně se před ně s ukrajinskou vlajkou postavili vládní politici ze strany SaS. To se Kotlebovcům nelíbilo, na zákonodárce z SaS Miroslava Žiaka tedy začali lít vodu a vytrhli mu z rukou vlajku.

Předseda parlamentu Boris Kollár musel schůzi přerušit. Dva Kotlebovce z jednacího sálu vykázal. Neměli totiž na obličeji roušky a narušovali pořádek.

Poslancům krajně pravicové strany Kotlebovci - Lidová strana Naše Slovensko se nelíbí dohoda s USA o obranné spolupráci. Ta vadí i Směru bývalého premiéra Róberta Fica. 

Související obsah

K tématu se vyjádřil také tamní ministr obrany Jaroslav Naď. Jeho proslov ale provázelo bučení části opozice. Když k ministrovi během proslovu přišel předseda Kotlebovců Marian Kotleba a odmítal odejít, rozhodl se Kollár schůzi přerušit a svolat poslanecké grémium. 

Proti dohodě s USA někteří Slováci protestují před bratislavskou budovou parlamentu. Poslanci o ní hodlají hlasovat ve středečních 11 hodin dopoledne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz