Zahraničí

Zemřel zakladatel známé sítě drogerií. Podnikateli bylo 78 let

Zemřel zakladatel známé sítě drogerií. Podnikateli bylo 78 let
Götz Werner | Zdroj: Profimedia

Zakladatel sítě drogerií dm Götz Werner v úterý vydechl naposledy. Úspěšnému podnikateli bylo 78 let. Podle jeho syna Christophera, který společnost od roku 2019 řídí, zemřel pokojně.

Podnikatel Götz Werner se narodil 5. února 1944 v německém Heidelbergu. Vyučil se drogistou a asi ve 20 letech založil svůj první drogistický diskont. Z toho se stal řetězec dm, kterému až do roku 2008 šéfoval. V úterý tento úspěšný podnikatel zemřel, informovala společnost.

V roce 2019 se šéfem dm stal Christopher Werner. Jeho otec podle něj ztrácel síly už v několika posledních měsících.

Po konci ve vedení firmy se z Wernera stal propagátor nepodmíněného základního přijmu. Jedná se o myšlenku, že každý člověk by měl od státu měsíčně dostávat stejnou částku. V myšlence spatřoval přínos k tomu, aby lidé měli svobodu převzít vlastní iniciativu a podílet se na životě svobodné občanské společnosti.

Související obsah

"Vždycky si byl vědom, že se dokončení této myšlenky nedožije," stojí v prohlášení o jeho smrti. Přesto tomu ale věnoval mnoho energie, prý proto, že mu to přišlo správné a rozumné.

V květnu 2005 Wernera Univerzita v Karlsruhe pověřila vedením Institutu pro podnikání a udělila mu titul profesor. Síť drogérií dm, kterou založil, působí ve 14 zemích včetně Česka. Zaměstnává celkem 66 tisíc lidí.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz