Domácí

Popeláře nebavila jeho práce, tak zapaloval kontejnery

Pražská policie zadržela dva muže, kteří zapalovali kontejnery a auta v Praze 3 a 8. Jeden z mužů dokonce pracoval jako popelář, ale jeho práce ho moc nebavila, jak se tímto způsobem snažil dát najevo.

Policistům se podařilo vypátrat dva muže. Ti od prosince loňského roku úmyslně zapalovali auta a popelnice. Jeden z mužů pracoval jako popelář. Ten se rozhodl zapalovat kontejnery, aby lidem ukázal, že ho práce nebaví. Navíc dlouhodobě užíval návykové látky.

"Muž měl v době zadržení v ruce sekeru a navíc u něj byla při prohlídce nalezena, v náprsní kapse, expanzní krátká střelná zbraň. Ve stejný den zadrželi kriminalisté i druhého z podezřelých, devětadvacetiletého muže," řekla řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Související obsah

​"Kriminalisté oběma prokázali úmyslné založení osmi požárů motorových vozidel, kontejnerových stání a kontejnerů na tříděný odpad. Svým jednáním oba způsobili škodu za více než půl miliónu korun," popsala případ mluvčí .

Kriminalisté vyšetřují další případy, za kterými by mohli muži stát. "Je předpoklad, že se tyto případy navýší až o desítky dalších," upozornila policejní mluvčí. Když je odsoudí, hrozí jim až osm let za mřížemi. 

Související obsah

Kontejnery a zaparkovaná auta hoří poslední dobou v Praze často. Ve Zbraslavi v lednu lehla popelem postupně čtyři auta. Požáry podle všeho někdo úmyslně založil. 

Další požár zaměstnal hasiče v noci na středu ve Vršovicích. Požár úplně zničil dva kontejnery a rozšířil se i na poblíž zaparkované nákladní auto. Škoda je podle hasičů přes 200 tisíc korun. V Praze loni likvidovali hasiči na 500 požárů kontejnerů. Hořící auta je zaměstnala ve 183 případech.

Podívejte se do galerie na fotky, co policisté našli u muže: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz