Domácí

Desítky stanů připraveny. Česko se chystá na průjezd amerických vojáků

Už za pár dní by měl přes Českou republiku projet dosud největší konvoj vojáků americké armády v historii. Ten se bude přesunovat z Německa na mezinárodní cvičení na Slovensko. Na Jihlavsku už je pro vojáky připraven stanový tábor.

Desítky stanů a kontejnery se zázemím. Americká armáda čítající 1 800 vojáků 700 kusů kolové techniky už je ve vojenském prostoru Rančířov u Jihlavy očekávána.

Americký konvoj se bude po českém území přesouvat hlavně během nocí tak, aby co nejméně omezil provoz na silnicích. První část konvoje je na místě očekáván okolo 20. února. Vše ale závisí na aktuální covidové situaci a počtu amerických vojáků v karanténách a izolacích.

Související obsah

Každý ze stanů má své vytápění, součástí tábora jsou i takzvané karanténní stany. Přísná hygienická opatření budou platit po celém táboře, vojáci se totiž budou muset pravidelně testovat a veškeré zázemí dezinfikovat. Na vše už nyní dohlíží čeští vojáci vyzbrojení samopaly.

"Armáda České republiky zabezpečí konvoj logistickou podporou a doprovodem vojenské policie," uvedla mluvčí Generálního štábu Armády České republiky Magdalena Dvořáková.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz