Zahraničí

Američan chtěl pálit na medvěda. Zastřelil bratra i sebe

Američan chtěl pálit na medvěda. Zastřelil bratra i sebe
Baribal neboli medvěd černý, v USA a Kanadě jich žije kolem milionu. Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Strach z medvěda baribala vyústil v americkém Oregonu v rodinnou tragédii. Muž uviděl zvíře na svém pozemku a chtěl po něm vystřelit. Při nabíjení pušky zasáhl omylem svého bratra, pak zbraň obrátil proti sobě.

Neštěstí se stalo v úterý v osadě Sunny Valley ve venkovském okrese Josephine u hranic s Kalifornií, informovala BBC.

Na tísňovou linku zavolal muž a nahlásil, že chtěl střílet na medvěda, ale při nabíjení pušky vyšla omylem rána, která zasáhla jeho bratra.

Když dorazili policisté, našli oba muže mrtvé. Každý měl v sobě jednu střelnou ránu. Volající zřejmě neunesl tíhu nešťastného činu a po ukončení hovoru obrátil zbraň proti sobě.

Související obsah

​Policisté nařídili pitvu a okolnosti případu prověřují. Podle statistik zemře v USA každý rok na neúmyslná střelná poranění kolem 500 lidí.

Na medvěda baribala v Americe zvaného medvěd černý jsou přitom obyvatelé Oregonu celkem zvyklí. V místních lesích jich žije na 25 tisíc. Je zdaleka nejrozšířenějším severoamerickým medvědem na území Spojených států a Kanady jich přebývá kolem milionu. Tento středně velký druh medvěda nepatří mezi zvířata, kterým hrozí vyhynutí.

Související obsah

​Na rozdíl od grizzlyho nebo medvěda hnědého není baribal považován za příliš nebezpečného. Na člověka útočí jen velmi vzácně. V některých národních parcích se nechá krmit z ruky. V oblastech, kde žije divoce, je obyvatelům pouze doporučováno, aby se mu vyhýbali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz