Domácí

Další porucha lanovky. S evakuací stovky lyžařů pomáhali hasiči

Další porucha lanovky. S evakuací stovky lyžařů pomáhali hasiči
Ilustrační obrázek Zdroj: TV Nova

K zaseklé lanovce vyjížděli v pátek hasiči ze Středočeského kraje. Krátce před druhou hodinou odpoledne se v areálu Monínec na Příbramsku zasekla lanovka. Zhruba stovka dospělých a dětí zůstala uvízlá několik metrů nad zemí.

V lyžařském areálu Monínec na Příbramsku se v pátek odpoledne neplánovaně zastavila lanovka se zhruba stovkou lyžařů. Informaci o zastavené lanovce i o lidech, kteří na ní uvízli, dostali hasiči ve 14 hodin.

Kromě hasičů ze Středočeského kraje byly na místo povolány také specializované lezecké hasičské jednotky ze Středočeského a Jihočeského kraje a s nimi také vrtulník z Prahy. Zvláštní jednotky a vrtulník však naštěstí mohly být odvolány ještě před příjezdem. Jejich pomoc nakonec potřeba nebyla.

Související obsah

​Lanovka se totiž po nepříjemně dlouhé pauze rozjela sama. "Hasiči odvolali lezecké jednotky i vrtulník. Sami pak jen dohlédli na bezpečné vystoupení lidí z lanovky," uvedla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Porucha lanovky se obešla bez zranění a proti zimě dostali lyžaři horký čaj.

Zádrhelem mělo být zadřené ložisko, jak uvádí Zemanová s odkazem na provozovatele sjezdovky. Provoz v lyžařském areálu pokračuje normálně s výjimkou zastavené lanovky, kterou provozovatel dočasně vyřadil z provozu, než bude závada odstraněna. Do té doby mají návštěvníci areálu používat kotvový vlek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz