Domácí

Kuriózní nehoda v jižních Čechách. Auto z nástupiště spadlo na koleje

Ke kuriózní nehodě vyjížděli hasiči do Velešína na jihu Čech. Osobní auto tam spadlo z nádražního nástupiště na koleje, jeho řidič potom utekl. Jen díky pohotové reakci svědka se podařilo na trati zastavit provoz a vlak zůstal stát jen pár desítek metrů od auta na kolejích.

Na vlakovou zastávku ve Velešíně krátce po půl sedmé večer místo vlaku přijel k nástupišti luxusní Mercedes. Řidič jel po cestě, ta ale v místě končí železnicí, dál proto pokračoval po peronu. Tam ale jeho jízda po pár metrech skončila.

"Při příjezdu na místo události jsme zjistili, že auto je levou stranou od řidiče v kolejišti, pravou stranou na perónu," uvedl velitel hasičského zásahu Martin Farka. Na první pohled kuriózní nehoda mohla skončit mnohem hůř. "Duchapřítomný svědek zavolal policisty. Dispečer pak osobní vlak zastavil pár desítek metrů před tím osobním vozidlem," sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Ve vlaku cestovalo 12 lidí. Kvůli nehodě nabíraly zpoždění i další spoje. "Nehoda se dotkla také dvou dálkových vlaků ve směru z Prahy do Linze. Nabraly zpoždění zhruba 40 minut," informovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Související obsah

Policisté mezitím pátrali po řidiči osobního auta. Ten totiž od nehody utekl. Když ho po pár desítkách minut zadrželi, věděli proč. "Zkouška na přítomnost návykových a omamných látek byla pozitivní. V úvahu připadá i podezření z obecného ohrožení," upozornil policejní mluvčí Jiří Matzner. Hasiči dostávali auto z kolejí pomocí speciální techniky s hydraulickou rukou. 

Podobná nehoda se stala i před čtyřmi lety v jihočeské Bechyni. Opilý řidič sjel ze silnice a pokračoval po trati, po pár metrech ale s autem uvízl. Koleje se předloni staly pastí pro řidiče auta na pražském Barrandově. Nadýchal tři promile. V roce 2020 zase řidič zaparkoval luxusní auto na schodech uprostřed parku v Praze.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz