Domácí

Masivní únik plynu vyhnal rodiny z domů. Způsobit ho měla nehoda mladistvého

Masivní únik plynu vyhnal rodiny z domů. Způsobit ho měla nehoda mladistvého
Nehoda v Českých Budějovicích Zdroj: HZS Jihočeského kraje

V sobotu před desátou hodinou večer se stala v Českých Budějovicích nehoda, po které došlo k masivnímu úniku plynu. Své domovy muselo opustit na dvacet lidí včetně dětí. Nikomu z evakuovaných se nic nestalo. Hasiči ale informovali, že z vozidla vyprošťovali zraněného řidiče, který následně skončil v nemocnici. Podle mluvčí záchranářů posádky ošetřovaly pouze jednoho člověka, a tím byl chlapec na prahu dospělosti.

Nehoda se stala v části města Zavadilka před desátou hodinou večer. "Byla nahlášena s nutností vyproštění zraněných osob, což průzkum provedený profesionální jednotkou z českobudějovické stanice potvrdil. V havarovaném osobním autě značky VW Caddy, které narazilo do plynové kapličky, zůstal zaklíněný zraněný řidič. Hasiči okamžitě zahájili vyprošťování, zároveň provizorně uzavřeli plyn v nabourané kapličce," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Předek vozu byl podle ní zcela zničený. "Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení a řidiče během několika minut předávali zdravotníkům," dodala mluvčí. "Na místě byl pouze jeden zraněný mladistvý. Utrpěl středně těžké poranění hlavy a dolní končetiny. Byl převezen do nemocnice," sdělila TN.cz Petra Kafková.

Jak se TN.cz podařilo zjistit, řidič byl ročník 2004. "Celý případ převzali kolegové z obvodního oddělení Čtyři Dvory," řekl k případu mluvčí policie Jiří Matzner s tím, že k incidentu se bude zřejmě přistupovat jako k obecnému ohrožení z nedbalosti.

Související obsah

​Evakuace kvůli masivnímu úniku plynu

Během vyprošťování zraněného řidiče, měřili hasiči detekčními přístroji i koncentraci plynu v ovzduší. "Byl naměřen masivní únik propanbutanu. Policisté okamžitě uzavřeli přilehlou oblast a hasiči evakuovali čtyři osoby z blízkého rodinného domu," uvedla Matějů. Na místo vyjel pracovník plynárenské pohotovostní služby, ale nepodařilo se mu masivní únik zastavit. Velitel zásahu tak nakonec rozhodl o odpojení celé větve plynového rozvodu.

Několik rodinných domů v oblasti přišlo nejen o přívod propanbutanu, ale okolo 23. hodiny také elektrického proudu. Pro dvacet lidí, včetně pěti dětí, přijel evakuační autobus z českobudějovické stanice.

"Všem evakuovaným osobám hasiči v autobusu poskytli zázemí a především tepelný komfort. Primátor statutárního města České Budějovice, který byl přes operační středisko hasičů vyrozuměn a také se dostavil na místo události, zajistil náhradní ubytování v jednom z českobudějovických hotelů," dodala Matějů.

Zhruba půl hodiny před půlnocí už se situaci podařilo plně dostat pod kontrolu a evakuovaní lidé se mohli vrátit do svých domů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz