Domácí

Rozsáhlé pátrání i s vrtulníkem: Hlášení o pobodané dívce byl jen nejapný žert

Rozsáhlé pátrání i s vrtulníkem: Hlášení o pobodané dívce byl jen nejapný žert
Ilustrační snímek | Zdroj: HZS Ústecký kraj

Záchranáře v Plzeňském kraji v neděli ráno zbytečně zaměstnal žert volajícího. Ten ohlásil napadení a pobodání mladé ženy. Do 50minutového hledání se zapojil i vrtulník. Nakonec došli záchranáři k závěru, že v Plzni žádná mladá žena pobodaná v neděli ráno nebyla.

"V 9:15 dostali záchranáři na tísňovou linku oznámení, že v prostoru aleje Kilometrovka poblíž plzeňské ZOO došlo k napadení a bodnému zranění mladé ženy," uvedl v neděli mluvčí záchranářů Vítězslav Sladký. Údajnou oběť proto vyrazili hledat.

Na místo se vydaly tři výjezdové skupiny záchranářů i policisté. Zraněnou dívku se ale nedařilo najít. Do akce tedy musel i vrtulník záchranné služby, který měl oblast propátrat z nebe a zjistit, jestli neskončila v křoví.  

Související obsah

V terénu najezdili záchranáři i policisté desítky kilometrů. "Žádný pacient ovšem nebyl nalezen, takže záchranáři usoudili, že se jedná o nejapný žert a zneužití záchranné služby," prohlásil mluvčí Sladký. Celá akce trvala 50 minut.

Případ si tedy převzali policisté. "Pokud se podaří oznamovatele vypátrat, bude mít určitě co vysvětlovat, neboť došlo ke škodě v řádu desítek až stovek tisíc korun," sdělil mluvčí Sladký. "Záchranáři, kteří pátrali po imaginární pobodané, samozřejmě také mohli chybět u jiných závažných případů," dodal.

Trasa záchranky, policie a vrtulníku

Zdroj: ZZS Plzeňského kraje

Pozn. red.:​ Modročervená čára značí cestu záchranky a policie, modrá vrtulníku

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz