Domácí

Parkování koleběžek v Hradci Králové vyjde draho, vnitro souhlasilo s vyhláškou

Parkování koleběžek v Hradci Králové vyjde draho, vnitro souhlasilo s vyhláškou
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo vnitra posvětilo královéhradecké radnici vyhlášku o vybírání poplatku za parkování elektrokoloběžek a kol na veřejnosti. Podle vedení města se budou platit tři koruny za zabraný metr čtvereční za den.

Ačkoliv město Hradec Králové novelu vyhlášky o místním poplatku vydalo v září loňského roku, poplatek provozovatelé elektrokoloběžek do konce roku hradit nemuseli. V Hradci totiž stále platila pravidla programu Antivirus II, v rámci kterého byl dočasně odpuštěn poplatek za zábor veřejného prostranství. 

Související obsah

Vyhlášku přezkoumalo ministerstvo vnitra a následně podpořilo. "Provoz takových zařízení nelze zakázat, ale museli jsme nastavit jasná pravidla. Je dobře, že postup, který jsme zvolili, podpořilo i ministerstvo vnitra," řekl k přijaté vyhlášce královéhradecký primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Poplatek by mohl zůstat na třech korunách za metr čtvereční. "Výši poplatku ministerstvo nerozporovalo," upřesnil náměstek primátora Pavel Marek (za ANO).

Související obsah

Úpravy ve vyhlášce

Ministerstvo mělo výhrady pouze k výši poplatku za umístění jiných zařízení k poskytování služeb, kterou bude muset Hradec Králové ještě upravit. "Za zábor veřejného prostranství v ostatních výslovně nevyjmenovaných případech vyhláška stanovila poplatek třicet korun za metr čtvereční. Podle zákona o místních poplatcích je ale možné poplatek nastavit do výše pouze deseti korun za metr čtvereční," dodává náměstek Marek.

Firmy Bolt a Li.me provoz koloběžek po jejich návratu do města vyjde pravděpodobně draho. "Poplatek začnou provozovatelé elektrokoloběžek hradit až v momentě, kdy budou vytyčena parkovací místa, aby bylo zřejmé, o jak velké plochy se jedná a v jakých lokalitách se nacházejí. O tom s nimi zatím stále probíhá jednání," dodal Pavel Marek. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz