Zahraničí

Oceán vyplavil na australskou pláž zvláštní stvoření. Vypadá jako z jiné planety

Oceán vyplavil na australskou pláž zvláštní stvoření. Vypadá jako z jiné planety
Zdroj: Facebook/Nothern Beaches Mums Group

Oceán minulou středu vyplavil na břeh pláže Warriewood Beach v Sydney v Austrálii podivné zeleno-červené zvíře. Zvláštního živočicha si všimla žena při procházce po pláži a v naději, že jí někdo pomůže stvoření identifikovat, jeho fotku nahrála na sociální sítě. Nakonec zjistila, že jde o druh mořské sasanky.

Zeleno-červené zbarvení, tvar připomínající mozek nebo kouli pečených fazolí a živočich, který na první pohled působí tak, jako by pocházel z této planety. Takové stvoření našla minulý týden při procházce na pláži jedna z žen žijících v okolí Sydney, píše britský deník Daily Mail.

"Hej, víte někdo, co to je? Vyplavilo se to dnes na pláži ve Warriewood. Má to přibližně 15x10 centimetrů," popisovala žena obrázek, který sdílela ve skupině na facebooku. Odpovědí jí bylo, že jde o druh sasanky.

Související obsah

​Tento tvor má latinský název Phlyctenactis tuberculosa, patří do čeledi sasankovitých a může být nebezpečný. Obsahuje totiž jed, kterým může popálit toho, kdo by se ho chtěl dotknout. Sasanka může mít různé barvy, může být červená, žlutá, oranžová či modrá.

Je rozšířena v australských vodách a objevila se i na Novém Zélandu. Tento druh sasanky žije v hloubkách do 35 metrů. Na rozdíl od jiných sasanek, které se rády staví bezpečně k útesům, se tato sasanka toulá oceánem jako podvodní řasa.

Sasanka v dospělosti měří okolo 15 centimetrů v průměru a dorůstá do délky zhruba 25 centimetrů. Aktivní jsou především v noci, kdy se rozvinou ze svého tvaru a chapadly se snaží chytit potravu.

Phlyctenactis tuberculosa | Zdroj: Facebook/Nothern Beaches Mums Group
TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz