Domácí

Za nehodu u Žatce dostal řidič autobusu podmínku. Podle soudu jel příliš rychle

Pět vážně zraněných, dalších 61 lehce a škoda necelé čtyři miliony korun. To byl výsledek nehody, která se stala před dvěma lety u Žatce. Řidič autobusu převážel studenty gymnázia na lyžařský výcvik do Rakouska a do zatáčky vjel příliš rychle. Ve středu u soudu dostal podmínku.

Stalo se to předloni v únoru, řidič jel s autobusem plným studentů příliš rychle, navíc velmi blízko krajnice. Autobus ji strhnul a skončil převrácený na boku. Převážel 69 lidí, a to sedm učitelů a 62 studentů. Bylo jim mezi 13 a 18 lety.

"Došlo k jednomu závažnému zranění, čtyři byla středně těžká, ostatní jsou lehká zranění charakteru odřenin, boulí a podobně," popsal televizi Nova nehodu velitel zásahu Manfred Ziška.

"Mám tam dceru, která se na to těšila půl roku. Ještě jsem jí včera dával nějaká eura na cestu. Teď tady toto. Zaplaťpánbůh se nikomu nic nestalo," řekl po nehodě Petr Holík, otec jedné ze studentek.

Související obsah

Na místo tehdy dorazili záchranáři z několika krajů. "Na místě zasahovaly čtyři výjezdové skupiny, na pomoc nám přijely dvě posádky z Plzeňského a jedna ze Středočeského kraje, zasahovala i posádka soukromé zdravotnické služby," popisoval tehdy Prokop Voleník, mluvčí Záchranné služby Ústeckého kraje.

Podle soudu jel řidič s autobusem o 20 kilometrů v hodině rychleji, než byla nejvyšší povolená rychlost. V minulosti byl souzený za řízení pod vlivem alkoholu. Ve zkráceném řízení, při kterém se dohodl se státním zástupcem na vině a trestu, dostal čtyřletou podmínku a stejně dlouhý zákaz řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz