Domácí

Inspekce zavřela Lidl v Pardubicích. Našla tam myší trus, pochybil i další obchod

Inspekce zavřela Lidl v Pardubicích. Našla tam myší trus, pochybil i další obchod
Lidl - Palackého ulice, Pardubice Zdroj: Se svolením potvravinynapranyri.cz

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli ve středu pobočku Lidlu v Pardubicích. Důvodem bylo objevení myšího trusu ve skladu balených potravin, v místnosti pro dopékání pekařských polotovarů i na prodejní ploše. Pochybení navíc odhalili experti také v sokolovském Kauflandu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla kontrolu v prodejně Lidl v Palackého ulici v Pardubicích. Tam inspektoři objevili myší trus na řadě míst. Proto obchod uzavřeli.

"Nacházel se například ve skladu balených potravin a nepotravinářského zboží, a to na podlahách pod paletami, u stěn na těžko přístupných místech a v blízkosti únikového východu. Inspektoři na místě zjistili rovněž prázdný a okousaný obal na sušenky," přiblížil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

Exkrementy hlodavců byly také v přípravně pro dopékání pekařských polotovarů za pecemi nebo přímo na prodejní ploše, kde se nacházely na podlaze pod paletami s moukou a v regálu s cereálními výrobky a vločkami, také v kartonové krabici mezi rozsypanými vločkami.

Podle inspektorů provozovatel dostatečně nezabezpečil vrata na rampu. Vzniklou mezerou se tak hlodavci mohli snadno dostat do vnitřních prostor. "Škůdci se mohli do provozovny dostávat také otvorem v podlaze v místě prodeje mouky," doplnil Kopřiva.

"V prodejně jsme okamžitě zahájili veškerá opatření, především kompletní deratizační úklid za účasti našeho personálu a zároveň odborné deratizační a úklidové firmou tak, aby prodejna mohla být co nejdříve otevřena," sdělila mluvčí Lidlu Barbora Jirků. Ve čtvrtek proběhla následná kontrola a inspektoři pobočku znovu otevřeli.

Pochybil také Kaufland

Kontrolu provedla inspekce také v prodejně Kaufland v ulici Karla Havlíčka Borovského v Sokolově. Také tam inspektoři uvnitř našli stopy po hlodavcích. Výrazně zanedbaný byl navíc úklid. SZPI proto uložila provozovateli částečný zákaz užívání prostor, konkrétně skladu balených potravin.

"Inspektoři na místě zjistili stopy po působení a výskytu hlodavců a nedostatečná opatření proti vnikání škůdců. Ve skladových prostorách s balenými potravinami zjistili exkrementy hlodavců, a to na dřevěných lištách podél stěn či na podlaze v místech, kde provozovatel skladoval alkoholické nápoje a obalový materiál," sdělil Kopřiva.

Související obsah

Ve skladu byl navíc také zanedbaný úklid na podlaze a v hůře dostupných místech. V rozích a u stropu byly pavučiny.

Obchod už podnikl kroky, aby odstranil veškeré nedostatky. "Vzniklá situace nás velmi mrzí. Došlo k důkladnému vyčištění a deratizaci prostor skladu a přijali jsme nadstandardní opatření, aby se zmíněná situace v budoucnu neopakovala," řekla TN.cz mluvčí Kauflandu Renata Maierlová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz