Zajímavosti

Obrovský trapas amerického kněze: Popletl slova, tisíce křtů jsou neplatné

Obrovský trapas amerického kněze: Popletl slova, tisíce křtů jsou neplatné
Kněz Andres Arango při svatém přijímání | Zdroj: Profimedia

Zkušený katolický kněz ve Spojených státech několik let opakoval stále jednu chybu, kvůli pouhému slovu se nyní bojí tisíce katolíků o řádnost svých křtin. Některé nečekají znovu jen církevní křtiny, ale možná i svatba!

Katolická církev v Arizoně v USA zažívá krušné období. Ostřílený kněz působící v církvi již 16 let, Andres Arango, po léta opakoval omyl při církevním obřadu křtin. Jeho malé pochybení nyní bude mít značné následky, a to nejen v Arizoně, neboť na své dráze působil na třech farnostech.

Představitelé církve odhadují, že tisíce křtů budou považovány za neplatné a mylně pokřtění je budou muset podstoupit znovu, informovala agentura AP. Někteří věřící tak zřejmě budou chtít zopakovat i další obřady, jako například svatbu. Celý tento poprask byl způsoben jen jedním slovem.

Související obsah

​A jaké slůvko Arango popletl? Jeho chyba spočívala v opakování fráze: "Křtíme tě (v originále "We baptize...", pozn. red.) ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého," kdy namísto toho měl použít pouze "Křtím tě… (v originále "I baptize...", pozn. red.)," Jedno slovo bude stát jeho ovečky možná platnost jejich celého církevního života.

eska, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz