Domácí

Sanitka, která vezla pacienta, srazila v Ústí chodce. Na místě zemřel

Sanitka, která vezla pacienta, srazila v Ústí chodce. Na místě zemřel
Sanitka srazila chodce | Zdroj: TV Nova

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek pozdě večer v Ústí nad Labem. Sanitka převážející pacienta tam srazila chodce, který na místě zemřel. Záchranné složky vyjížděly také na Blanensku, a to ke srážce auta se seniorem. Ani ten nepřežil.

Policisté přijali oznámení o nehodě krátce před půl 10 večer. Sanitka, která jela se zapnutými výstražnými majáky a převážela pacienta, srazila v Přístavní ulici v Ústí nad Labem chodce. "Dotyčný šel přes vozovku mimo přechod a řidič už nedokázal zabránit srážce," řekla TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Chodec utrpěl vážná zranění. "Resuscitace však byla i přes veškerou snahu záchranářů neúspěšná, muž zemřel," uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Související obsah

Přesnou příčinu nehody a další okolnosti zjišťují vyšetřovatelé. "V současné době se dopravní nehodou zabývají ústečtí dopravní policisté," doplnila Hyšplerová.

Tragicky skončila ve čtvrtek večer také srážka 61letého chodce s autem na Blanensku. "Senior šel po silnici s dalším mužem směrem do obce Šebetov. Ve stejném směru ale jelo i auto, které důchodce srazilo," popsal situaci policejní mluvčí Petr Vala.

Jeden z mužů na místě zemřel, druhému se nic nestalo. Policisté podrobili řidičku dechové zkoušce i testu na drogy, výsledky byly negativní. "Předmětem vyšetřování bude i to, jakou roli u nehody sehrálo, že chodci byli oblečeni do tmavého oblečení bez reflexních prvků," dodal Vala.

Při nehodě na Blanensku zemřel člověk. Podívejte se na záběry:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz