Zahraničí

Vrtulník se zřítil těsně vedle šokovaných plavců u pláže v Miami

Vrtulník se zřítil těsně vedle šokovaných plavců u pláže v Miami
Miami Beach na Floridě, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Pořádný šok zažili v sobotu lidé na zaplněné pláži na americké Floridě. Kousek od břehu se zřítil do oceánu vrtulník, který dopadl těsně vedle davů koupajících se turistů.

Helikoptéra havarovala u Miami Beach v 13:10 místního času, informovalo policejní oddělení na Twitteru.

Menší vrtulník začal najednou klesat a zřítil se do vody několik metrů od pláže plné lidí. Dopadl těsně vedle plavců, kteří jako zázrakem vyvázli bez zranění.

Strážci zákona zveřejnili záběry kamery, která zřícení helikoptéry zaznamenala:

Na palubě stroje cestovali tři lidé. Dva byli převezeni do nemocnice a jejich stav je stabilizovaný. Poslední vyvázl bez újmy na zdraví.

Policisté kvůli vyšetřování pláž i okolní restaurace i bary uzavřela. Případem se zabývá rovněž státní letecký úřad FAA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz