Domácí

Plameny zničily dům na Kroměřížsku, majitelka skončila v nemocnici

Plameny zničily dům na Kroměřížsku, majitelka skončila v nemocnici
Plameny dům zničily, sousední stavby se hasičům podařilo uchránit Zdroj: HZS Zlínského kraje

Mohutný požár připravil v neděli večer o střechu nad hlavou rodinu na Kroměřížsku. Majitelka domu skončila s popáleninami v nemocnici, škoda přesáhne milion korun.

Hořet začalo před 19. hodinou v řadovém rodinném domě v obci Pačlavice.

"K požáru došlo v přízemí v prostoru kuchyně a rychle se šířil domem do horního patra. Během okamžiku byly plameny až v prostoru střechy, která se později propadla," popsala situaci mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Do boje s plameny se pustilo sedm hasičských jednotek, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Pohled ze zadní strany odhaluje celou zkázu Zdroj: HZS Zlínského kraje

​Hasiči použili šest vodních proudů, podařilo se jim uchránit sousedící domy, kam se oheň již dostával přes štítovou stěnu. Zásah navíc komplikoval silný vítr.

Majitelka domu se nadýchala kouře a popálila se, přivolaní záchranáři ji převezli do nemocnice. Její dcera vyvázla bez zranění.

Související obsah

​Po zhruba dvou hodinách hasiči požár zlikvidovali a zkontrolovali dům termokamerou. Do rána zde hlídají místní dobrovolní hasiči.

Příčinu vzniku ohně zjišťuje hasičský vyšetřovatel, škoda přesáhne milion korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz