Zahraničí

Ztracená fenka z Kalifornie se vrátila domů. Po dvanácti letech

Neuvěřitelné shledání zažila Američanka Michelle z Kalifornie. Po dlouhých dvanácti letech znovu uviděla svou ztracenou fenku Zoe.

Šťastný konec příběhu začal telefonátem na policejní linku o nálezu psa, který vypadá staře a nemocně a někdo ho pravděpodobně vyhodil z auta na venkově poblíž města Stockton, informovala kancelář šerifa okresu San Joaquin.

Policista z odchytové služby naskenoval mikročip, kterým bylo zvíře opatřeno, a nestačil se divit. Objevily se údaje o fence jménem Zoe, která se majitelům ztratila v roce 2010 a kterou firma spravující databázi označila o pět let později za uhynulou.

Související obsah

​Strážník nelenil a ve firmě sehnal telefonní číslo na mobil, které tehdy uvedla majitelka při registraci zvířete. Naštěstí patřilo pořád stejné ženě jménem Michelle. "Byla v naprostém šoku," řekl policista.

Zoe našli asi 90 kilometrů od rodinného domu, odkud se ztratila. "Šli jsme tehdy asi na dvacet minut do obchodu, když jsme se vrátili, byla pryč," vzpomínala Michelle. Zoe si spolu s jejím dvojčetem vzali z útulku, když pejskovi bylo šest měsíců. Za půl roku se ztratila.

"Jsem nadšená, tohle jsem určitě nečekala," radovala se Michelle, která hodlá Zoe vyléčit a starat se o ni po zbytek jejího života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz