Domácí

VIDEO: Bourání komína ve Vysokém Mýtě. Kvůli odstřelu zavřela policie silnici

Neobvyklá podívaná se naskytla v úterý obyvatelům Vysokého Mýta. Přesně v poledne tam šel k zemi více než osmdesátimetrový nepoužívaný tovární komín. Na demolici se firma Iveco BUS, které komín patřil, připravovala tři měsíce. Policie kvůli zbourání uzavřela v poledne na čtvrt hodiny silnici I/35 vedoucí skrz Vysoké Mýto.

Kvůli demolici nepoužívaného továrního komína uzavřeli v úterý krátce před polednem policisté průtah silnice I/35 ve Vysokém Mýtě. Kromě hlavního silničního tahu mezi Čechy a Moravou přerušila policie provoz také na železnici spojující Vysoké Mýto a Choceň. Železniční trať je totiž nebezpečně blízko areálu společnosti Iveco BUS, kde byl komín odstřelen.

Odstřelený komín na svém místě v areálu bývalého závodu společnosti Karosa stál více než padesát let. Od roku 1969, kdy byl postaven, na něm nebyla provedena žádná rozsáhlejší údržba. Na výšku měřil 84,5 metru, v průměru měl u úpatí 5,7 metru a dohromady vážil 1 250 tun.

Související obsah

​I když se komín neudržoval, k zemi nešel kvůli špatnému technickému stavu. Společnost Iveco BUS, která v současnosti areál vlastní, přesedlala ze spalování pevných paliv na plyn, čímž kotelní komín pozbyl svého smyslu. Na jeho odpálení použila demoliční služba šest kilogramů trhaviny a 122 rozbušek.

Komín šel k zemi přesně v poledne. Díky přesným propočtům nezasáhl ani silnici, ani železnici a doprava tak mohla brzy pokračovat. "Odpal proběhl dle plánu. Silnice I/35 je plně průjezdná," komentovala odpal Policie ČR na svém twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz