Domácí

Podvod na seznamce za dva miliony korun. Pachatelům hrozí až 8 let vězení

Z podvodu za dva miliony korun kriminalisté obvinili čtyři lidi z Mostecka. Ti přes internetové seznamky nabízeli sex –⁠ podmínkou ale byla platba předem. Jenže poškození se za své peníze potěšení nedočkali, a tak vše nahlásili na policii.

Čtveřici obviněných lidí, podle informací televize Nova to byli dva muži a dvě ženy, pozatýkali policisté na Mostecku. Podle nich během tří let vylákali nejméně z 20 lidí na dva miliony korun. "Jeden muž dokonce poslal téměř jeden milion korun, který si ještě půjčil," řekla televizi Nova policejní mluvčí Magda Vlčková.

Podvody začaly ve virtuálním světě internetových seznamek s erotickým obsahem. Obvinění podle policistů založili několik účtů, na které umístili erotické fotografie a nabízeli, že zašlou fotky další ještě odvážnější, pokud za ně zájemci zaplatí. Tento obchod prý fungoval až do okamžiku, kdy padla nabídka na skutečný sex.

Související obsah

​Majitelé profilů ho nabízeli s tím, že zájemci musí peníze poslat dopředu. Navíc inzerentky prý vzbuzovaly soucit například svojí složitou finanční nebo zdravotní situací a chtěly i další peníze. Někdy to byly i desítky tisíc korun. Ke skutečnému setkání ale už nikdy nedošlo, to je právě podle kriminalistů podvodné jednání. Pachatelům hrozí až osm let odnětí svobody.

Poškozených je nejméně 20 a jsou z celé republiky, spis má už nyní tisíce stran. Peníze nakonec končily na účtech nezletilých lidí spjatých s obviněnými.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz