Domácí

Češka si myslela, že dědí miliony, místo toho přišla o majlant

Češka si myslela, že dědí miliony, místo toho přišla o majlant
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Žena z Táborska uvěřila falešnému právníkovi, že má získat dědictví ze zahraničí, na poplatcích ale nakonec zaplatila přes 2 miliony korun a nic nedostala. Případem se už zabývá policie.

Podvodná jednání na internetu a sociálních sítích nejsou v současné době ničím výjimečným. O tom se nedávno přesvědčila i 59letá žena z Táborska. Žena uvěřila informaci, že je dědičkou po zemřelém příbuzném kdesi v Belgii a že jí bude po zaplacení nutných poplatků, které měly pokrýt náklady spojené s vyřízením, převedeno dědictví na účet v Česku.

"V období od května minulého roku do současné doby z poškozené neznámí muži vydávající se za francouzského právníka zastupujícího banku v Belgii a za zástupce kontrolního úřadu v Belgii vylákali více než dva miliony korun," informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Související obsah

Žena bohužel nikdy žádné dědictví nezískala a zároveň přišla i o dva miliony, které poslala za údajné poplatky na vyřízení záležitosti.

"Policisté důrazně varují před podobnými případy. Bohužel jich stále přibývá a kromě falešných bankéřů obchodujících s kryptoměnou, válečných veteránů, zahraničních vojáků či lékařů se podvodníci mohou vydávat i za správce pozůstalosti," dodala Pokorná.

Nikdy proto neposílejte peníze lidem, které osobně neznáte, nikdy jste je neviděli a neznáte jejich pravou identitu. Důležité je nenechat se zlákat vidinou velkého dědictví, výhry, rychlého zbohatnutí při investování do kryptoměn či šťastného života v bohatství s virtuálním partnerem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz