Zahraničí

Zemřela herečka Sally Kellermanová, major Houlihanová z filmu M*A*S*H

Zemřela herečka Sally Kellermanová, major Houlihanová z filmu M*A*S*H
Sally Kellermanová Zdroj: Profimedia

Herečka Sally Kellermanová známá jako Margaret Houlihanová z filmu M*A*S*H ve čtvrtek zemřela ve věku 84 let. Měla za sebou více než šedesátiletou filmovou kariéru.

Americká herečka Sally Kellermanová zemřela v pečovatelském domě na selhání srdce ve věku 84 let, informovala agentura AP News.

Její herecká kariéra trvala přes šedesát let. Je známá především z filmu M*A*S*H z roku 1970, kde si zahrála Margaret Houlihanovou, přezdívanou Šťabajzna. Ta jí vynesla nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, cenu ale nezískala. O dva roky později se začal natáčet seriál M*A*S*H, kde však roli převzala Loretta Switová (84).

Související obsah

Kellermanová dále hrála také například ve filmech Zpátky do školy, Hráč, Krvavý rozsudek nebo To je život!. V roce 2014 byla nominována na cenu Emmy za roli v seriálu Mladí a neklidníÚčinkovala také v komediálním seriálu Decker nebo hrála matku komika Marka Marona v jeho seriálu Maron.

"Sally Kellermanová byla zářivá, krásná a zábavná. Skvěle se s ní spolupracovalo," uvedl Maron v pátek na twitteru. "Moje skutečná matka byla velmi polichocena a trochu žárlila. Je mi líto, že je pryč."

Související obsah

Zůstali po ní syn Jack a dcera Claire. Kellermanová byla v letech 1970 až 1972 vdaná za televizního producenta Ricka Edelsteina a od roku 1980 za filmového producenta Jonathana D. Kranea, který v roce 2016 zemřel. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz