Zahraničí

Hollywoodská star Penn natáčí v Kyjevě. Má prý víc kuráže než západní lídři

Herec Sean Penn je na Ukrajině. Podle některých Ukrajinců ukázal více kuráže než mnozí západní lídři. O konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem natáčí dokument.

Americký herec a režisér Sean Penn je na Ukrajině. Ve čtvrtek se objevil na vládní tiskové konferenci, kterou zorganizovali v Kyjevě kvůli ruské invazi, píší tvnoviny.sk. Hollywoodská hvězda a držitel dvou Oscarů na Ukrajině, kterou aktuálně zmítá válka s Ruskem, natáčí dokumentární film o konfliktu obou zemí.

Podle ukrajinských představitelů ukázal více kuráže než mnozí západní lídři. Penn ve čtvrtek navštívil úřady ukrajinské vlády, mluvil s příslušníky ukrajinských ozbrojených sil nedaleko frontové linie v regionu Doněck na východě Ukrajiny. Setkal se i s prezidentem Zelenským.

"Čím více lidí se dozví o válce na Ukrajině, tím větší pravděpodobnost bude, že Rusko zastavíme," komentoval jejich setkání ukrajinský prezident.

Související obsah

​Sean Penn je na Ukrajině již několik měsíců. V Kyjevě přistál v pondělí, tedy ještě v době před začátkem invaze. Řekl, že ze země odlétat nebude.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz